Informacja po POLSKU

(+48) 735 044 445

WhatsApp KENIA

(+254) 729 496531

Co to jest Safari i czy potrzebujemy polskiego przewodnika

"Safari" to słowo pochodzące z języka suahili, które oznacza podróż lub podróżowanie. Obecnie używane jest na całym świecie, aby opisać specyficzną formę podróży, a mianowicie podróż do dzikich obszarów, często w celu obserwacji dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku.

Zatem safari się nie ogląda. Na safari się jedzie. To fascynująca, pełna przygód podróż. Safari jest popularną formą turystyki, zwłaszcza w krajach afrykańskich, gdzie oferuje możliwość zobaczenia dzikiej fauny, takiej jak lwy, słonie, nosorożce, żyrafy i wiele innych gatunków zwierząt. Safari może odbywać się zarówno samodzielną eksplorację samochodem terenowym, jak i pod opieką przewodnika safari.

Współcześnie termin "safari" może również odnosić się do innych form podróży, takich jak obserwacja ptaków czy wędrówki przez dzikie obszary, a nie tylko do tradycyjnych safari samochodowe. Safari stało się zatem symbolem fascynujących doświadczeń związanych z odkrywaniem dzikiej przyrody i przygody.

W Kenii safari odbywają się w postaci wycieczek do parków narodowych. Odbywa się ono zawsze z kierowcą a turyści jadą w zamkniętym i bezpiecznym aucie z podnoszonym dachem. W samochodzie jesteś bezpieczny nawet jeżeli zwierzęta podejdą pod same drzwi.

Niektóre firmy oferują podróż vanem lub jeepem. My polecamy podróżowanie wygodnym jeepem, który mieści do 7 osób (plus kierowca). Program (zobacz programy) obejmuje tzw. „game drive”, czyli wyjazd na teren parku i poszukiwanie zwierząt. Auto prowadzi wykwalifikowany kierowca, który doskonale zna parki narodowe, zwyczaje zwierząt i wie gdzie ich szukać. Park Narodowy w Kenii to nie zoo, dlatego nie ma gwarancji, że zobaczysz wszystkie wymarzone zwierzęta. Niemniej jednak jeżeli spędzisz na safari dłuższy czas, np. poranny i wieczorny „game drive” masz bardzo duże szanse na pełną satysfakcji podróż. Safari z polskimi przewodnikami – czy potrzebujesz przewodnika po polsku?

Kenijczycy nie mówią po polsku. Niesamowite, prawda ? 😊 Urzędowe języki w Kenii to angielski i suahili. Niektórzy przewodnicy i kierowcy znają niektóre polskie słowa. Ale nawet jeśli Twój kierowca nie będzie mówił po polsku nie przejmuj się. W naszych jeepach jest internet a Ty możesz swobodnie komunikować się z kierowcą i obsługą za pomocą translatora automatycznego. Będziesz pewien skutecznej komunikacji.

Po prostu będziesz mówił do telefonu po polsku a ten przetłumaczy Twoje słowa na angielski. Kierowca/przewodnik odpowie po angielsku a Ty usłyszysz odpowiedź po polsku. Skoro to działa bez problemu w Japonii, to przecież tym bardziej zadziała w Kenii, gdzie językiem urzędowym jest angielski. Jedyne czego potrzebujesz to dostęp do internetu. A ten masz z nami podczas całej podróży.


Jeżeli jednak polski przewodnik jest absolutną koniecznością skontaktuj się z nami. Postaramy się tak zorganizować Twój wyjazd aby uczestniczył w nim , w miarę dostępności, Kenijczyk, który mówi po polsku. (coś więcej niż lew, dżirafa, piwo). Zapraszamy!