Informacja po POLSKU

(+48) 735 044 445

WhatsApp KENIA

(+254) 729 496531

Czy w Kenii jest bezpiecznie ?

Kenia jest krajem afrykańskim o niższym standardzie życia niż ten, do którego jako mieszkańcy Europy jesteśmy przyzwyczajeni.

Dlatego niejako automatycznie zakładamy, że jest tam bardziej niebezpiecznie. Tymczasem jest to kraj, który nie odbiega w tym zakresie od wielu krajów, do których wyjeżdżamy nawet nie zastanawiając się nad kwestiami bezpieczeństwa.


Jeżeli zachowa się podstawowe zasady zdrowego rozsądku można spokojnie poruszać się samodzielnie po ulicach miast i wiosek kenijskich. Oczywiście jako osoby o odmiennym kolorze skóry będziemy zaczepiani przez wielu lokalnych sprzedawców (prawie każdy staje się tam sprzedawcą w konfrontacji z Europejczykiem), którzy będą nam oferowali swoje produkty i usługi.

Jesteśmy po prostu postrzegani jako bankomaty z nogami i nic dziwnego, że starają się na nas zarobić.


Ludzie w Kenii są bardzo przyjaźnie nastawieni, chętnie nawiązują kontakt. Przy odrobinie szczęścia można nawiązać szczere przyjaźnie, poznać lokalną kulturę i , zwłaszcza organizując safari z lokalnym biurem (czytaj z nami 😊 ) , zrozumieć to jak żyją Kenijczycy.


A taka świadomość pozwoli nam na lepsze zrozumienie świata i tego w jakim miejscu my żyjemy.


To na co musisz zwrócić uwagę to zwierzęta, zwłaszcza małpy, które swobodnie poruszają się w mniejszych miastach. Spotkanie z nimi może skończyć się tym, że ... zabiorą Ci Twoje owoce 😊. Dlatego radzimy nie nosić owoców na widoku. Najlepiej schowaj je od razu do plecaka.

A Lwy? I gepardy?

Bez obaw. Nie zjedzą Was. Podczas safari jeździmy w bezpiecznych i wygodnych jeepach z podnoszonym dachem. Poza terenami parków i w miastach drapieżników nie ma. Możesz spokojnie rozkoszować się wypoczynkiem.


Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości w temacie bezpieczeństwa na miejscu, skontaktuj się z nami. Zorganizujemy dla Ciebie komfortowe, bezpieczne, wyjątkowe wakacje w Kenii, o których nie zapomnisz do końca życia.