Informacja po POLSKU

(+48) 735 044 445

WhatsApp KENIA

(+254) 729 496531

Jadę do Kenii, formalności wjazdowe i kwestie medyczne

Jadąc do Kenii powinieneś pamiętać o paru formalnościach związanych z wjazdem i Twoim bezpieczeństwem medycznym na miejscu.

Jak uzyskać wizę do Kenii?

Przede wszystkim pamiętaj aby uzyskać wizę. Sama procedura jest prosta i przebiega bardzo sprawnie.

Na stronie https://www.ecitizen.go.ke/ złożysz wniosek o wizę dla Ciebie i Twojej rodziny. Koszt wizy dla dorosłych to 51 usd. Wizę opłaca się online. Formularze są proste, nie potrzebujesz korzystać z pomocy pośredników, pobierających dodatkowe opłaty. (jeżeli jedziesz z nami i potrzebujesz wsparcia w wypełnieniu formularza, skontaktuj się, podpowiemy)

Do Wizy będziesz potrzebował zdjęć Twoich , Twojego paszportu, znajomości dat i miejsc przylotu i wylotu oraz potwierdzenia rezerwacji hotelu. Sama wiza jest przyznawana w czasie parunastu godzin. Ale nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę. Bez niej nie wsiądziesz do samolotu.

Poza wizą sprawdź aktualne wymagania związane z Covid-19. Aktualnie (stan na I kwartał 2023) Kenia wymaga 2 dawek szczepionek (lub 1 dawki Johnson&Johnson) lub negatywnego testu na Covid.

Poza tymi prostymi formalnościami wielu turystów pyta o wymagane/sugerowane szczepienia i tabletki profilaktyczne.

Jakie szczepienia do Kenii?

Nie jesteśmy doradcami medycznymi, natomiast większość turystów posługuje się w tym zakresie zdrowym rozsądkiem. Skonsultuj się ze swoim lekarzem w sprawie szczepień i szczegółów dotyczących zabezpieczenia Twojego zdrowia na czas wyjazdu.

To, na co należy się przygotować i przed czym zabezpieczyć, to możliwość spotkania z komarami mogącymi przenosić malarię, dlatego wielu z naszych turystów zaopatruje się w preparat Mugga oraz profilaktycznie przyjmuje lek Malarone.

Spytaj swojego lekarza o to jak najlepiej zabezpieczyć sobie komfort zdrowej i bezpiecznej podróży.

Ubezpieczenie podróży do Kenii

Opieka medyczna dla turystów w Kenii może być bardzo droga, dlatego sugerujemy dokonanie ubezpieczenia podróży przed wyjazdem.

Jeżeli nie masz jeszcze swojego brokera, który doradzi Ci jakie najlepsze ubezpieczenie wybrać, polecamy biuro Barbara Broda (604 255 789), z którym wielu naszych turystów współpracuje. Niewielki koszt ubezpieczenia pozwoli Ci spokojnie cieszyć się wyjazdem!