Informacja po POLSKU

(+48) 735 044 445

WhatsApp KENIA

(+254) 729 496531

Wielka Migracja

Witaj podróżniku ! Skoro interesuje Cię Wielka Migracja to jesteś wytrawnym zdobywcą wrażeń i z pewnością doskonale wiesz czym ona jest, jednak zawsze można powtórzyć 😊.

Kenia jest znana z Wielkiej Migracji zwierząt, podczas której 1,5 miliona dzikich Gnu oraz 200 tysięcy zebr pokonuje dystans ponad 1800 mil. (droga w obie strony z Kenii do Tanzanii)

Migracja to całoroczne zjawisko, kiedy zwierzęta przemieszczają się z Kenii do Tanzanii a następnie wracają. W okresie od stycznia do marca zwierzęta poruszają się po tanzańskiej stronie (w okresie rozrodczym) po południowej części Serengeti, następnie podróżują na północ w kwietniu i maju, czyli w porze deszczowej.

Następnie przekraczają rzeki Grumeti i Mara, i kierują się w stronę Kenii. Po kenijskiej stronie Wielka Migracja rozpoczyna się późnym lipcem, początkiem sierpnia, kiedy to zwierzęta przybywają do parku narodowego Masai Mara z parku Serengeti w Tanzanii.

Migracja nabiera przeciwnego kierunku w listopadzie kiedy zwierzęta rozpoczynają swoją powrotną podróż do Tanzanii.

Wybierając się na safari z nami w tym okresie możesz być pewien niezapomnianych wrażeń.

Zobaczysz wyjątkowe zwierzęta w ich naturalnym środowisku podczas ich corocznej wielokilometrowej podróży.

Skontaktuj się z nami w celu umówienia Safari w jednej z prezentowanych w naszej ofercie formuł. A jeżeli jesteś zainteresowany wyjątkowym i dogłębnym poznaniem Parku , Przyrody i Kultury Kenii wybierz jedno z naszych Prywatnych Safari .

Informacja po POLSKU

(+48) 735 044 445

WhatsApp KENIA

(+254) 729 496531